Dlaczego firany z woalu są coraz bardziej popularne w Polsce?

Firany są popularną dekoracją okien w naszym kraju. Można je kupić w różnych wzorach i kolorach, a także wykorzystać różne materiały. Coraz większa grupa osób decyduje się na firany z woalu. Wyglądają efektownie i można je stosować przy uwzględnieniu różnych stylów aranżacji wnętrza. Czym jeszcze wyróżnia się to rozwiązanie?

Uzupełnienie każdego stylu aranżacji wnętrza

Woal jest delikatną tkaniną, która ma prześwitującą strukturę. Jest produkowany z bawełny i włókien sztucznych. Firany z woalu można stosować z powodzeniem we wszystkich pomieszczeniach urządzonych w stylach takich jak minimalistyczny, skandynawski, vintage lub glamour. Materiał jest przewiewny i znakomicie układa się na oknie, dzięki czemu tworzy piękne kompozycje. Firany z woalu można kupić na wymiar, co pozwala je dostosować do różnych rozmiarów okna i nietypowych kształtów pomieszczeń.

firany z woalu 20% taniej gładkiego i kreszowanego

Warto zaznaczyć, że firany z woalu występują w dwóch podstawowych odmianach. Można spotkać modele gładkie oraz wykonane z woalu kreszowanego, który ma gniecioną strukturę. Dzięki temu nie wymaga prasowania i wygląda bardzo efektownie od razu po powieszeniu. Obie wersje woalu nie ograniczają dostępu do światła słonecznego, za to chronią przed wzrokiem osób niepowołanych z zewnątrz. Dlatego firany z woalu mogą być używane w każdym wnętrzu, bez względu na rozmiar i przeznaczenie. 

Konserwacja i pranie firan z woalu

Firany z woalu w wersji gładkiej wymagają prasowania, co niestety zajmuje sporą ilość czasu. Są one jednak bardziej atrakcyjne i mogą doskonale uzupełniać wnętrza minimalistyczne, zwłaszcza z małą ilością dodatków. W takiej sytuacji firany mogą być nawet głównym elementem dekoracyjnym salonu lub gabinetu. Przed praniem woal najlepiej zamoczyć w wodzie z niewielkim dodatkiem płynu do mycia naczyń, a dopiero w następnej kolejności włożyć firanę do pralki. Dalej najlepszym rozwiązaniem jest wybranie programu do prania ręcznego lub ustawienie niskiej temperatury. Pozwoli to usunąć brud i zabezpieczyć tkaninę przed uszkodzeniem.

Z uwagi na swoje właściwości firany z woalu mogą być używane w domach prywatnych, a także firmach i biurach. Pasują do wnętrz klasycznych lub nowoczesnych i nie zmieniają w znaczący sposób warunków oświetleniowych. W sypialni za ich pomocą można uzyskać komfortowy klimat do wypoczynku i spania, natomiast w pomieszczeniach reprezentacyjnych stanowią atrakcyjną ozdobę. Dlatego firany z woalu są oferowane przez dużą liczbę sprzedawców na terenie całego kraju.